Her şeyin başlangıcı

Aşağa gitmek

Her şeyin başlangıcı

Mesaj tarafından Rosalind Bir Salı Eyl. 06, 2016 6:09 pm


Binlerce yıl alacak öfkenin ve sadakatsizliğin beden bulmuş hali, Xavier. Güneşin ufuktan yeni gözüktüğü, parlak gündüzün ilk saatleri Gök'ün yarılması, yerin sarsılmasıyla huzur son bulmuştu. Xavier, hapsolduğu hapishaneden çıkabilmesi için tek şans buydu. Biliyordu, düelloyu kazanamayacaktı. Çalışması için bırakılmış hançeri aldığı gibi bilinmezliğe doğru koşmaya başladı.

Benliğini bildiği andan itibaren bildiği tek yer o hapishaneydi. Öğrenebildiği her şeyi, yemek saati yemeğini veren muhafızların anlattığı kadardı.

Bundan binlerce yıl önce Yer ve Gök birbirlerine aşık olmuşlardı. Ta ki Gök, Yer'i aldatana kadar. Sadakatsizliğin sonucunda doğan bebek, Yer'in intikam alabilmesi için tek kozu olmuştu. Bu bebek, Xavier'dı. Yer ve Gök ayrıldığında süre gelen uzlaşma da son bulmuştu. Yeryüzünün halkı topraktan oluşmuş, Yer Tanrısı'na tapanlardı. Safkan olanlar sadece Gök'ten gelenlerdi. İnsanlardan daha hızlı, daha güçlü, daha zekiydiler. Melezler ise barış zamanlarında, safkanların ve insanların birlikteliğinden meydana gelmişlerdi. Yer ve Gök'ün ayrılmasından sonra, iki ırk arasındaki çatışmada Melezler iki ırkın da öfkesine maruz kalmışlardı.

Savaşın sonunda Yer'in çocukları kazanmış, Safkanlar öldürülmüş, kurtulabilen çok azı ise Derin Orman'a, yeryüzünde Gök Tanrıçası'nın güçlerinin etkili olduğu tek yere kaçmışlardı. Melezler iki ırk tarafından da katledilmiş, sadece Aurelia'nın güçlü surlarının ardında bulunan Melezler sağ kalabilmişti. Bunun nedeni ise Aurelialılar'ın Melezler'in gerçeği görme gücünün farkında olmalarıydı.

Özgür ülke Aurelia'daki huzur, yöneticisi Martel'ın ölümüyle son bulmuştu. Inveida'nın üstünde kara bulutlar belirmeye başlarken Gök'ün oğlu Xavier, 18 yaşına bastı.  


Xavier'ın hikayesi de tam bu noktada başlıyor.
avatar
Rosalind
Ana Karakter

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 06/09/16
Yaş : 22
Nerden : Derin orman.

Kullanıcı profilini gör http://tayfun.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz